SKÅLAR, 3 st, MINATYRURNOR, 7 st samt FIGURIN och FAT, keramik, Kina/Thailand.

Skålar med reliefdekor, olivgrön glasyr. Diameter 17-20 Höjd 4,5-7 cm. Miniatyrurnor med rundad form, avsmalnande mynning. Olivgrön respektive brun glasyr. Tre med hänklar. Höjd 4-7 cm. Figurin föreställande skrattade Buddha, delvis glaserad med grön glasyr. Höjd 13,5 cm. Fat med reliefdekor och olivgrön glasyr, Diameter ca 35 cm.

Märken. Slitage. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK