SERVISDELAR, 20 delar, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

1 tekanna, 2 kannor, 3 sockerskålar, 6 TV-fat, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, 1 äggkopp samt ett tefat.

Bruksslitage. Enstaka mindre nagg.

Utropspris
2 000 SEK