KAFFESERVIS, för 6 personer, porslin, Lomonosov, Sovjetunionen 1900-tal.

6 koppar med 6 fat och 6 assietter, serveringsfat, kaffekanna, sockerskål med lock, skål samt vas.
Kaffekannans höjd 15,5 cm, vasens höjd 11 cm.
Andra sorteringen.

Sockerskålens hänkel med reparation. Smärre skador i glasyren.

Utropspris
150 EUR