FICKUR OCH KLOCKKEDJA, savonette, herr, 14k resp 18k guld. Bär datering 1942. Vikt 94,9g resp 8,9g.

Boett märkt Omega, vit emaljurtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, bygelring ej guld, innerboett metall. Diameter 51 mm. Klockkedja, stavlänk, 18k guld, längd 31,5cm.

Innerboett med gåvogravyr. Slitage. Ej funktionstestad. Klockkedja med slitage, bucklor.

Utropspris
5 000 SEK