ARMBANDSUR, 2 st, herr, 14k samt gulddoublé, 1940-tal

Manuell, 14k guld, ljus urtavla med index i form av arabiska siffror, rektangulär 40 x 22 mm, liten sekundvisare, boett märkt "MIDO" samt boettnummer 317442. Brunt läderarmband, ej märkt.
Manuell, gulddoublè, guldfärgad urtavla med index i form av arabiska siffror, liten sekundvisare, 28 x 25 mm. Brunt läderarmband, ej märkt.

Urtavla på rektangulär klocka med kraftig skada/gulnad. Slitage, glas och boette med repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK