URNA med LOCK samt FIGURGRUPPER, keramik, bland annat troligen Staffordshire respektive Delft. 1800-/1900-tal.

Urna med lock, blåvit dekor, Delft. Höjd 31 cm. "Queen Mary" till häst, delvis förgylld dekor. Höjd 26 cm. Skomakare i sin verkstad, betraktandes fågel. Höjd 24,5 cm. Ridande figur. Höjd 21 cm.

Slitage. En figur med krackelyr. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK