GOLVVAS, glas, Paul Kedelv, Flygsfors, för H55 (Helsingborgsutställningen 1955).

Kägelformad. Röd dekor. Etikettmärkt. Höjd 57 cm.

Bruksslitage, repor på den röda färgen. Smärre tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK