VITRIN- / BOKSKÅP, England, runt år 1900.

Troligen idegran. Skuren meanderdekor. Spröjsade glasdörrar med bakomliggande inredning i form av två hyllplan. Insida klädd i guldbeige medaljongmönstrad textil. Bredd 108 Djup 37 Höjd 120 cm.

Slitage. En glasruta skadad. Märken, repor.

Utropspris
2 500 SEK