KAFFE- OCH TESERVIS, 32 delar, porslin, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 1900-talets andra hälft.

Dekor i underglasyrblått med gulddekor.

Mjölk- /gräddkanna
kaffe- /tekanna,
sockerskål med lock,
uppläggningsskål med rund form (diameter 24,5),
6 kaffekoppar med fat + 1 fat,
10 tekoppar med fat,
12 assietter.

Smärre bruksslitage och repor.

Utropspris
4 500 SEK