SKÅL, glas, design Max Walter Svanberg, Kosta Crystal Collection, signerad, daterad -80 och numrerad 80/375.

"Rhapsody in Crystal, The flowers pay homage to the woman". Hexagonal form med raka sidor. Höjd 28 cm.

Slitage. Smärre repor. Kantnagg.

Proveniens

Dr. Nils Stormby.

Utropspris
3 000 SEK