VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Tvådelat. Uppsvängt krön. Snedställda hörn. Dörr med spröjsat glas. Bakomliggande hyllor. Underdel med skåplucka. Kinesiserande måleri. Längd 94, bredd 30, höjd 203.

Slitage. Märken och repor. Upptagna hål för el.

Utropspris
4 000 SEK