FRACKUR OCH KLOCKKEDJA, 18k guld, Omega, 1950/60-tal. Vikt 53,1 resp 8,9g.

Ankargång, silverfärgad urtavla, liten sekundvisare, plexiglas, innerboett i metall. Diameter 46mm. Klockkedja, fantasilänk, längd 34,5cm. I originaletui.

Slitage. Ej funktionstestad. Repor på boett. Glas med enstaka repa. Klockkedja med slitage, ställvis kraftigt.

Utropspris
6 000 SEK