Bla Svenska Amerikalinjen, Kungliga Svenska Segel Sällskapet, OS i Tyskland 1936, Jury, Industri- och slöjdutställningen i Helsingborg, 1903 samt del av frimuraremblem i stål o 14k guld. Scoutmärke, rotarymärke, broschnål med krona och nål i 18k guld.
Slitage. Skador.