STUDIOLAMPA, med väska märkt Kratky Film, Bratislava, 1900-talets första hälft.

Lampa i metall på ställbar vitlackerad benställning i trä. Textilklädd väska. Höjd c:a 96-153 cm.

Slitage, smärre skador, rostangrepp, färgbortfall. Ej funktionstestad. Väskan med skador. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK