SKRIVBORDSLAMPA, 'Arcrobaleno'. Design Marco Zotta för CIL. Italien. 1980-tal.

Brunlackerad metall. Höjd 40 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Ej funktionstestad.

Märkt "Included in The Design Collection of The Museum of Moderna Art in New York".

Utropspris
1 500 SEK