Smycken
385422

BROSCHNÅLAR, 3+1st, 14k o 18k guld, diamant, safir. Totalvikt 14k 3,7g / 18k 8,2g.

3 broschnålar, en med oval fasettslipad safir ca8,1x6,2mm, en med gammalslipad diamant ca0,17ct, en med blomsterform, liten safir och pärlor. Kravattnål med halvpärla och liten rosensten. Längd 4,5-6cm.

Slitage. Skador. Nagg.

Utropspris
3 500 SEK