BESTICKUPPSÄTTNING, 48 delar, silver, bla "Rosenholm", GAB, Stockholm, 1900-talets andra hälft. Totalvikt ca 1800 gram.

2 matskedar, 10 bordsknivar, 10 bordsgafflar och 17 bordsskedar. Tesked modell "Sten Sture", tesked samt 7 moccaskedar modell "Sachisk", MEMA, Lidköping.

Smärre slitage. Anlöpningar. Repor. Knivar med stålblad inkluderas ej i vikt.

Utropspris
10 000 SEK