ARMBANDSUR, herr, 3st, stål och doublé Omega och Seiko, 1950-70-tal.

Omega, manuell, urtavla med sk bulls eye, liten sekundvisare. Omega, quartz, datum, blå urtavla. Seiko, Sportsmatic, automatisk, ljus urtavla, dag/datum, plexiglas. Diameter 35-38 mm. Samtliga med flexband.

Slitage. Repor. Skadade urtavlor. Ej funktionstestade. Omega quartz med skadad krona. Seiko troligen med senare krona.

Utropspris
1 800 SEK