Smycken
386092

BROSCH, 18 k guld, mikromosaik, G. Möllenborg, sent 1800-tal, svenska stämplar.

Motiv av fågel, blommor och bladverk. Ram med delvis matterad dekor av löv. Broschnål samt krok. Längd 4,8 x 4,0 cm.

Obetydliga kantnagg. Krok med mindre lödning.

Utropspris
8 000 SEK