BRICKBORD, sent 1800-tal.

BRICKBORD, sent 1800-tal.

Stomme av metall. Svartlackerad bricka av plåt. Bronserad dekor. Brickans längd 72. Bredd 58. Höjd 66 cm.

Bricka med bristning, färgbortfall, borrhål och bucklor. Stativ med smärre färgbortfall, något anlupet.

Utropspris
3 500 SEK