SKRIVBORD, empirestil, omkr sekelskiftet 1900

Mahognyfanérad. Rundat skrivbord med två lådor i sargen. Flankerad av ett par uppsatser. Bredd 220 cm, Djup: 61,5, Höjd: 112 cm.

Slitage, repor, fanérskador, fuktskador, bristfällande montering.

Utropspris
4 000 SEK