PARTI SILVER, 8 delar, silver, bl a ett skrin i sterling silver från Mexico. 1900-tal. Vikt ca 890 gram.

Skrin med genomgrutna sidor och gångjärnsförsett lock, med dekor av stenar (längd ca 10, bredd ca 7, höjd ca 6 cm). Stop (höjd ca 7,5 cm), sil (längd ca 14 cm), kopp (höjd ca 3 cm), armband (längd ca 19 cm), dosa (längd ca 5,5, bredd ca 4, höjd ca 2 cm), 2 askfat med oval form (längd ca 12,5, bredd ca 8,5 cm), skål med genombrutna väggar (längd ca 17,5, bredd ca 13, höjd ca 4,5 cm.)

Slitage, repor och anlupet. Någon buckla. Stenar är inkluderade i totalvikt.

Utropspris
2 000 SEK