LAMPFOT, signerad Gallé. Art nouveau, tidigt 1900-tal.
Överfångsglas och mässing. Graverade och etsade blommor och blad. Höjd 21 cm.
Kupan saknas. Ej funktionstestad. Smärre repor och fläckar.