SERVISDELAR, Rörstrand, flintgods, jugend omkring sekelskiftet 1800/1900.

Terrin samt underfat.
6 uppläggningsfat.
Såsskål.
Tillbringare.
12 djupa tallrikar.
12 djupa förrättstallrikar.
10 tallrikar.
11 förrättsstallrikar.
Terrin utan lock.
Längd 18-38 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg, gulnade ytor och krackerleringar.

Utropspris
2 000 SEK