Gustaf Möllenborg

(1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(1796-1851)

UPPSATSSKÅL, silver, nyrokoko, Gustaf Möllenborg Féron, Stockholm, 1856. Vikt ca 983g.

Rikligt dekorerad med bland annat växtslingor och rocailler. Höjd 29 cm. Diameter 31cm.

Minnesgravyr. Smärre bruksslitage. Repor.

Utropspris
6 000 SEK