VAS, glaserat stengods, Michael Andersen & Söner, Bornholm, Jugend, tidigt 1900-tal

Genombruten dekor av trollsländor, inpressat märke MA&S. H. 29,5

Slitage, krackelyr, tillverkningsmistor.

Utropspris
2 000 SEK