PARTI SILVER, 6 delar, Finland 1837-1925. Silvervikt tot. ca 470 g.

Soppslev Johan Imberg Uleåborg 1837.
Gräddsnäcka K.A. Pettersson Uleåborg 1871.
Gräddsnäcka A. Miettinen Tavastehus 1904.
Kryddset om 3 delar, Suomen Kultaseppä Åbo 1925. (importstämplade)

Bruksslitage, bucklor, gravyrer.

Utropspris
400 EUR