BORDSLAMPA, porslin, 1900-talets andra hälft.

Skulptur i porslin i form av två barn med en balja vindruvor. Lamphållare i gulmetall. Bas i bemålat trä. Höjd ca 87 cm.

Bruksslitage. Lamphållare något sned. Genomgående spricka i skulpturens bas. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1075. Vas, kopparlegering, omkring 1900.
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
1 600 SEK