FISKBASSÄNG, porslin, Japan, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, reserver med motiv av fåglar omgivna av blommor. Diameter 48 Höjd 42 cm. (exklusive medföljande träställ).

Smärre glasyrdefekter, slitage.

Utropspris
4 000 SEK