PARTI SERVISDELAR, 65 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

13 tallrikar (diam ca 24 cm), 12 desserttallrikar (diam 17,5 cm), 6 tallrikar (diam 23 cm), 6 tallrikar (diam 22 cm), 12 crèmekoppar med 8 assietter, 3+1 medföljande fat, 2 ljusstakar, salt-och pepparkar, gallertallrik, terrin, såsskål, fat på fot, djup skål, vas, assiett med bladform, assiett med snäckform. Liveauktion.

Bruksslitage. Smärre glasyrdefekter.

Utropspris
12 000 SEK