SOCKERSKÅL, silver, GAD, Malmö, 1912 samt SALTKAR, nysilver, 1900-tal.

Sockerskål, ej tillhörande glasinsats(skål). Saltkar med blå glasinsats. Höjd 3-12 cm. Sked medföljer.

Slitage. Skål med obetydlig buckla, bär gravyr.

Utropspris
1 500 SEK