Werner Åkerman

(Sverige, 1854-1903)
Werner Åkerman
(Sverige, 1854-1903)

WERNER ÅKERMAN, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad.

Målad och förgylld. Stående kvinna. Höjd 94 cm.

Smärre repor och märken. Några nagg.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

437. Georg Jensen, konfektskål, 830/1000 silver, Köpenhamn 1919 (otydliga stämplar), design nr 246.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK