BOKPARTI LYRIK OCH SKÖNLITTERATUR, 13 vol, bla "Hudibras, a poem" II, av Samuel Butler, London 1822.

Även bla "The poems of William Cowper", "Taylors poems", London 1852, "Grefve Robert af Paris" 1-2 i en volym, av Walter Scott, Sockholm 1833. "Les Jumelles or the Twins" London 1830. Hel- och halvfranska skinnband varav flera med förgyllda snitt.

Slitage, några band med skador, ett med lagning, några är delar av ej kompletta verk. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK