MATSALSMÖBLEMANG, 9 delar. "Herrgården", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik.

Bord, 2 karmstolar, 6 stolar. Vitlackerade. Spjälad rygg, kopplade ben. Klädd sits. Bord med 2 iläggskivor à 55 cm. Längd 139 (total längd 249), bredd 100, höjd 75 cm.

Bruksslitage. Märken och repor.

Utropspris
8 000 SEK