VÄGGLYSTRAR, ett par, Gustavianska 1700-talets slut.

För två ljus. Mässingstomme behängd med olikslipade prismor i kedjor. Krönande plym. Höjd 75 cm.

Kompletterade och omarbetade, prismor med nagg.

Utropspris
9 500 SEK