STOLAR, 1 par, plast, "Skopa", Olle Gjerlöv-Knudsen och Torben Lind för IKEA. Modellen formgiven 1974.

Orange plast. Lösa dynor.

Bruksslitage. Repor och märken. Klädsel med slitage.

Utropspris
1 500 SEK