CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Bonat lövträ. Nedfällbar klaff med skrivinredning. En låda över och 3 under klaffen. Bredd 107. Djup 46. Höjd 126 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. En listbit saknas. Smärre fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK