ALBERT CONTRERAS, akryl på pannå, signerad och daterad a tergo 07.
Komposition med olikafärgad akrylfärg mot silverfärgad botten. 31 x 36 x 5,5 cm. Vernissagekort varav ett med personlig hälsning och signatur medföljer.
Obetydligt slitage.
Inköpt under utställningen på Lidingö Konsthall 2008.
Lidingö Konsthall, 2008.