Esko Pajamies

(Finland)
Esko Pajamies
(Finland)

SOFFGRUPP, 5 delar, "Bonanza", Esko Pajamies för Asko.

Två soffor, varav en tresits och en tvåsits. (Längd ca 191 respektive 130 cm) En fåtölj. Två soffbord, ett kvadratiskt samt ett rektangulärt (längd ca 74, bredd ca 74 och höjd ca 50 cm respektive längd 135, bredd 65 och höjd 54 cm. Samtliga med lösa stoppade dynor i svart skinn.

Slitage, repor, märken. Det lilla bordet är en aning ostadigt.

Utropspris
7 500 SEK