Rak form. Två dörrar. Bakomliggande hyllplan samt lådor. Bredd 119, djup 50, höjd 98cm.
Bruksslitage. Senare bemålad. Repor. Ej användbart lås, kompletterade beslag. Kompletterat, renoverat.