LENKE ROTHMAN, olja på duk. Signerad och daterad 1964.
"Stenansikte". 42 x 35.
Smärre ytrispor. Uppklistrad på pannå.
Enligt etikett a tergo "Var med på Akademien utst september 1976".
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK