MATSALSMÖBEL, 5 delar, Grange, 1900-talets andra hälft.

Betsat lövträ. Bord och 4 stolar. 2 iläggsskivor. Bordets diameter 117. Total längd 198. Höjd 76 cm. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka. Fast stoppad sits.

Skiva med fläckar och smärre repor.

Utropspris
5 000 SEK