Cornelis van Poelenburgh

(Holland, 1586-1667)
Cornelis van Poelenburgh
(Holland, 1586-1667)

CORNELIS VAN POELENBURGH, Olja på parketterad pannå, ej signerad.

Landskap med vilande Diana. Parketterad pannå 38 x 31 cm.

Gulnad fernissa, smärre repor och retuscher.

Utropspris
5 000 SEK