BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bla fanérad av mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Bredd: 104, Djup: 52 Höjd: 82 cm.

Slitage, repor, senare lås, omarbetad, kompletterad.

Utropspris
10 000 SEK