Henrik Theodor Lundh

(Sverige, 1812-1896)
Henrik Theodor Lundh
(Sverige, 1812-1896)

HENRIK THEODOR LUNDH, Olja på duk, signerad och daterad -86.

Stilleben med fågel och grönsaker. Duk 57 x 46 cm.

Obetydlig repa och färgbortfall. Duken ospänd.

Utropspris
8 000 SEK