HÖRNBORD, ett par, empirestil, omkring 1900.

Mahogny. Rundad form med svängt ben. Mässingsbeslag. Diameter: 45 cm, Höjd: 77 cm.

Slitage, repor, nerslipad skiva. Lätt ostadiga.

Utropspris
4 000 SEK