BÖCKER, 4 st. Bland annat "Chagall Monumental" XXe Siécle. 1973. Paris.

"Homage to Marc Chagall" XXe Siécle. Innehåller original litografi av Marc Shagal för XX siecle 1969.
"The Great Adventure of Moderna Art", XXe, 1961, New York. Original litografi Karel Appel för XXe siecle.
"Panorama 70*" XXe Siécle, 1970. Paris. Innehåller original litografi av Marc Chagall och Soulages för XX siecle no 34.
"Chagall Monumental" XXe Siécle. Innehåller original litografi av Marc Chagall.

Slitage. Ej genomgånget.

Utropspris
2 000 SEK