VÄGGDEKORATION, keramik och metall, Maija-Liisa Vasenius, signerad i godset, Kalevala koru, Finland 1960-70-tal.

Grön dekor på svart botten. Längd 130 cm.

Enstaka repor och fläckar.

Utropspris
150 EUR