BREV, 2 st, ett undertecknat Guidobaldo, det andra undertecknat "Il Duca d'Urb", Pesaro, Italien 1500-tal.

Brev av Hertigen av Urbino, Guidobaldo II della Rovere (1514-1574). 25x21 cm.
Brev av Hertigen av Urbino, Francesco Maria II della Rovere (1548-1631) adresserat till Don Ferrante Torres samt daterat Pesaro, april 1586/87. 28x21,5 cm.

Skador, gulnade.

Utropspris
150 EUR