BESTICK, 15 delar snarlika, silver, Finland, sannolika 1920-tal. Vikt ca 545 gram.

Fiolmodell med snäcka. Soppslev (längd 33 cm), 6 matskedar (längd 21 cm), 1 bordssked (längd 17,5 cm), 1 syltsked (längd 12,5 cm) samt 6 kaffeskedar (längd 12,5 cm).

Bruksslitage. Gravyr Armida.

Utropspris
2 500 SEK